Persian English
نگاه گذرا

درباره آرزو

آرزو مؤسسه خیریه حمایت از بیماران و کودکان مبتلا به سرطان در شهرستان پارس آباد مغان در اسفندماه ۱۳۸۶ تشکیل یافت* .بیماری سرطان همیشه مخوف ، ترسناک و تابویی بوده است که با هول و هراس همراه بوده است اما امروزه دیگر سرطان بیماری کشنده نیست.امروز می توان با درمان بموقع به این بیماری هزینه آور غلبه کرد.آرزو مؤسسه ی خیریه و نهادی مردمی و غیر سیاسی است که برای اولین بار در استان در شهرستان پارس آباد تشکیل یافت. حمایت واژه ای است نام اشنا در آرزو .اگر نبود تلاشهاو کوشش های بی شمار مردان و زنانی که از کودک و جوان و از پیر زن و پیر مرد و اقشار مختلف جامعه که آرزو را در پناه خودگرفته اند شاید امروز با افتخار نمی توانستیم برای پذیرش بیماران مبتلا به سرطان دشت مغان اعلام آمادگی کنیم.آری . ظرفیت آرزو و حمایتها و تلاشهای آن با به ثمر رسیدن های هر روز به امیدها و آرزوهای بیماران مبتلا به سرطان برای دست یابی به زندگی جرات و شتاب میدهد. در این مؤسسه صداقت و راستی و شفاف سازی حاکم است و همه فعالیتها در چهارچوب قوانین و مقررات بوده و حمایتها نیز برابر دستورالعمل مصوب شده در هیئت مدیره و بر اساس تجربیات ما از نیازها و هزینه های بیماران انجام می گیرند.درآمد مؤسسه آرزو فقط از کمکهای مردم بزرگوار و اقشار مختلف آن است. بنابراین احساس نیاز برای حمایت بیشتر هر وقت و هر زمان در آرزو وجود دارد. وقتی کودکان و نوجوانان بیمار  و نیازمند برای پذیرش به آرزو مراجعه می نمایند حتم داریم کسانی در جامعه وجود دارند که بر اساس باورها و افکار خیرخواهانه خودشان برای کمک به آرزو از هیچ تلاشی دریغ نمی نمایند.

اخبار و گزارشات موجود در سایت آرزو و مغان ارس نشاندهنده استقبال بسیار عالی مردم بزرگوار و خیّر از آرزوست. شاید شفاف سازی ، تلاش خستگی ناپذیر و اهمیت دادن به ارزش و ضرورت کارمان در آرزوست که حتی یک کودک خردسال آنچه سهم او در یک نمایش تعزیه است را تقدیم آرزو می کند. مادری سالمند برای کمک به آرزو می آید و دهها دختر و پسر نوجوان با شتاب برای دریافت قلک قدم به پیش می گذارند. خداوند به ما در همه عمرمان مسئولیت نوع دوستی و کمک به دیگران را توصیه کرده است. دنیا خیلی کوتاهتر از آن است که برای انجام این کارهای خیر کوتاهی کنیم.

دهها کودک و بزرگسال در آرزو چشم به کمکهای شما افراد خیّر دوخته اند. ما در آرزو در عین حال که برای رفع مشکلات درمان بیماران تلاش می کنیم برای آینده این بیماران نیز می اندیشیم. راه اندازی درمانگاههای عمومی و تخصصی ، بیمارستان فوق تخصصی سرطان و دهها طرح و برنامه دیگر برای خدمت به انسانهایی که با بیماری سرطان گریبانگیر هستند. شیمی درمانی و رادیوتراپی و چندین امکانات دیگر که در منطقه ما در حال حاضر وجود ندارند با همت و تلاش شما افراد خیر و کمکهای دولتی می توانند در دسترس باشند تا از سیل عظیم مراجعات بیماران و بستگانشان به شهرستانها کاست.

از هر قشر و طبقه ای انتظار داریم برای عضویت و کمک ماهیانه به آرزو اقدام نمایند. از شهروندانی که در شهرهای دور از وطن سکونت دارند نیز انتظار داریم برای هموطنان خود کمک کنند. شما می توانید از طریق همین سایت از بخش ” کمک می کنم ” به بیماران تحت پوشش آرزو کمک کنید. مؤسسه آرزو دارای هیئت مدیره ، مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره و خزانه دار و حسابرس است. روند حمایت از بیماران با صدور چک و در مقابل ارایه فاکتور و بر اساس آیین نامه مصوب در هیئت مدیره انجام می گیرد.  هرکس نیازمند است به اندازه نیازش کمک می گیرد و آرزو امانت دار صدیقی برای کمکهای شماست. این حرف را با انتشار خبرنامه در هر ماه ، از طریق اطلاع رسانی از سایت مغان ارس ، سایت آرزو و سایر سایتهای منطقه از جمله سایت مغان شهر همواره ثابت کرده ایم و بهتر است هر کسی بداند که مؤسسه آرزو تنها مؤسسه خیریه در منطقه است که به درخواست خودش رسما حسابرسی می شود تا اصل شفاف سازی همواره محفوظ بماند.

بیماران مؤسسه آرزو از شهرها و روستاهای دشت مغان ( پارس آباد ، گرمی ، بیله سوار ، جعفر آباد و اصلاندوز و روستاهای تابعه )هستند و هر از چندی بواسطه اینکه بیماری داخل استان اردبیل بوده و نیاز به کمک دارد توسط این مؤسسه تحت پوشش قرار می گیرد. این بیماران توسط ریحانه و بنیاد کودکان اردبیل هم تحت پوشش قرار می گیرند.

– مؤسسه خیریه آرزو دارای کمیسیون پزشکی می باشد که داوطلبانه پزشکان متخصص فوق الذکر پرونده های بیماران را بررسی و دستور تحت پوشش در آمدن آنها را صادر می فرمایند و برای نحوه درمان و مسیری که باید طی کنند راهنمایی می کنند.

  سعید مجردی – مدیر عامل و عضو هیئت مؤسس مؤسسه خیریه آرزو

برای اینکه بتوانید از مطالب بروز و مفید در زمینه پیشگیری از سرطان آگاه شوید

برای اینکه از اخبار و عملکرد آرزو مطلع شوید

کافی است روی لینک تلگرام رسمی آرزو ، ارگان مؤسسه خیریه آرزو کلیک کنید

پاسخ خیلی از سئوالات خودتان را در زمینه سرطان ، تومور و راههای عدم ابتلا و شناسایی بیماری را در همین کانال خواهید آموخت

232

برای ورود به لینک کانال تلگرام آرزو کلیک کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا